VT TUKE so sídlom v Prešove v spolupráci so Slovenskou asociáciou pretláčania rukou, organizovalo 13.4.2022 v Prešove už 26. ročník súťaže o najsilnejšieho stredoškoláka a stredoškoláčku  východoslovenskej oblasti v pretláčaní rukou pod názvom  „SILNÁ RUKA STREDNÝCH ŠKOL“.  Súťaže sa za školu v každej váhovej kategórii  mohli  zúčastniť  traja pretekári. Naši chlapci podali pekné výkony a vybojovali krásne umiestnenia. Najúspešnejším pretekárom v tejto súťaži za našu školu bol Lukáš Záleta.

Silná ruka 2022

Lukáš Záleta               4.B                  2. miesto v kat. chlapcov nad 80 kg

Rastislav Kľučár         1.A                  3. miesto v kat. chlapcov do 65 kg

Filip Adamkovič         Bijacovce        3. miesto v kat. chlapci do 80 kg

Adam Bučko               4.B                  4. miesto v kat. chlapcov nad 80 kg

Roland Minčák           2.A                  6. miesto v kat. chlapcov do 80 kg

Peter Alexy                 1.B                  9. miesto v kat. chlapci do 65 kg

Ján Kašper                  4.A                  10. miesto v kat. chlapci do 80 kg

Viktor Javorský           3.B                  24. miesto v kat. chlapci nad 80 kg

Simona Čulová            3.B                  7. miesto v kat. dievčatá nad 60 kg

Celkovo v kat. škôl si SOŠ lesnícka  odniesla diplom za 3. miesto.

Po dvoj ročnej pauze sa  táto stredoškolská súťaž organizovala opäť na celoslovenskej úrovni. Finále sa uskutočnilo 29.4.2022 v Košiciach, kde o celkových víťazov  bojovalo viac ako 100 stredoškolákov. Z Oblastných kôl boli nominovaní prví 8 z každej kategórii. V celoslovenskom finále bol za našu školu najúspešnejší Rastislav Kľučár.

Rastislav Kľučár         1.A                  2. miesto v kat. chlapci do 65 kg

Lukáš Záleta   4.B                   3. miesto v kat. chlapci nad 80 kg

Peter Alexy                 1.B                  4. miesto v kat. chlapci do 65 kg

Adam Bučko               4.B                  5. miesto v kat. chlapcov nad 80 kg

Filip Adamkovič          Bijacovce        10. miesto v kat. chlapcov do 80 kg

Skvelú reprezentáciu našej školy odviedol aj reprezentant Slovenska v pretláčaní rukou Martin Kuchár zo 4.B triedy, ktorý  robil rozhodcu na obidvoch súťažiach v Prešove aj v Košiciach.  Martin Kuchár má za sebou majstrovstva Európy juniorov v pretláčaní rukou, kde vybojoval 6. miesto v kat. do 80 kg do 18 rokov a taktiež je Juniorsky majster Slovenska v kat. do 80 kg do 18 rokov.

Víťazom blahoželáme a všetkým našim žiakom ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.

Ing. Henrieta Mihaliková

Zdieľať článok

Najnovšie články

Pridaj sa k tisíckam absolventov, ktorí sú dnes úspešnými lesníkmi.

Vyber si svoje zameranie a študuj to, čo ťa baví.